- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
MirOil USA CONE2B Assembly Of #RCONE2 EZ Flow Filter Bag Mounted On #DF3A Holder Frame
| Manufacturer | Miroil |
|---|---|
| Model Number | CONE2B |
| Manufacturer Part # | CONE2B |
| Components | Frame & Bag |
| Type | EZ Flow |
| Height | 8.5" |
| Width | 18" |
| Depth | 9" |
| Weight | 2 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Miroil, CONE2B, Assembly of #RCONE2 EZ Flow Filter Bag, mounted on #DF3A Holder frame, rated for fryers to 28 lb. oil capacity, filter bag dimensions: 7.3"W X 9"L x 8"H on DF3A holder frame or 8"H x 8.5"D, rinse & reuse filter bag

