- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
MirOil USA DN1122C Basin Holder Frame Use For Some Dean Fryers & Other Fryers With Built Filter Machines
| Manufacturer | Miroil |
|---|---|
| Model Number | DN1122C |
| Manufacturer Part # | DN1122C |
| Type | Basin |
| Components | Frame & Bag |
| Height | 6" |
| Width | 18.75" |
| Depth | 10.25" |
| Weight | 5 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Miroil, DN1122C, Basin Holder Frame, use for some Dean Fryers & other fryers with built filter machines, use with #DN1122B bag, for fast flow with heavy crumb loads
