Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
MirOil USA MOD1050-79100 Oil Filter Machine/Discard Trolley 1 Way Pump For Fryers With Drain Valves
| Manufacturer | Miroil |
|---|---|
| Model Number | MOD1050-79100 |
| Manufacturer Part # | MOD1050-79100 |
| Construction | Steel Tank |
| Design | Low Profile |
| Oil flow type | With One Way Pump And Hose |
| Height | 37" |
| Width | 32" |
| Depth | 16" |
| Weight | 92 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Miroil, MOD1050-79100, Oil Filter Machine/Discard Trolley, 1 way pump for fryers with drain valves, oil capacity 105, low profile stainless steel basin silicone jacketed teflon hose, 1/2 HP pump, includes FM1812B EZ Flow reusable filter
