Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
MirOil USA RB5FS Reusable Filter Bag Oil Polishing Rated For Oil Capacity To 50 Lb. Use With #BF1A Holder/frame
Item:
#852671
Technical details
| Manufacturer | Miroil |
|---|---|
| Model Number | RB5FS |
| Manufacturer Part # | RB5FS |
| Type | Oil Polishing |
| Height | 7.5" |
| Width | 11" |
| Depth | 9" |
| Weight | 1 lb |
MirOil USA RB5FS Reusable Filter Bag Oil Polishing Rated For Oil Capacity To 50 Lb. Use With #BF1A Holder/frame
About this item
Product Details
Product Details
Miroil, RB5FS, Reusable Filter Bag, Oil Polishing, rated for oil capacity to 50 lb. use with #BF1A holder/frame, just rinse & reuse
