Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
MirOil USA RD44PS-12844 Reusable Filter Bag EZ Flow Safety Filter For Warm Oil Also Works With Hot Oil
| Manufacturer | Miroil |
|---|---|
| Model Number | RD44PS-12844 |
| Manufacturer Part # | RD44PS-12844 |
| Type | EZ Flow |
| Height | 7.5" |
| Width | 9.5" |
| Depth | 7.5" |
| Weight | 1 lb |
About this item
Product Details
Product Details
Miroil, RD44PS-12844, Reusable Filter Bag, EZ Flow safety filter for warm oil, also works with hot oil, rated to 28 lb. oil capacity & heavy crumb loads, use with #DF3A holder/frame, just rinse & reuse
