Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Moffat 011987 Thermostat Ego
Item:
#1147018
Technical details
| Manufacturer | Moffat |
|---|---|
| Model Number | 011987 |
| Manufacturer Part # | 011987 |
| Height | 1.95" |
| Width | 3" |
| Depth | 6.55" |
| Weight | 0.29 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Italy |
| Product Type | OEM |
Moffat 011987 Thermostat Ego
$207.35
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Moffat 011987 Ego Thermostat 120-600 F 50 -320 C Fan 50" Cap Tube, Bulb Length 6.25" Diameter 1/8" 4 Terminals., For Knob Use Oem# M021472, , Fits Moffat Models, , E32 G32

