Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Moffat .
- Authorized Moffat dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Moffat 024431
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Moffat 024431 Motor
Item:
#1147024
Technical details
| Manufacturer | Moffat |
|---|---|
| Model Number | 024431 |
| Manufacturer Part # | 024431 |
| Height | 6" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 6.7" |
| Weight | 3.56 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Germany |
| Product Type | OEM |
Moffat 024431 Motor
$1,016.57
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Moffat 024431 Motor, , 200-240 V 50/60 Hz 0.46/0.56 A 3600 Rpm Max, For Capacitor Use Ap# 8009396, , Fits Moffat Models, , E27 E27ms E32m E32ms

