- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Mundial 5688E-3-1/2 Sandwich Spreader 3-1/2" Serrated Edge
| Manufacturer | Mundial |
|---|---|
| Model Number | 5688E-3-1/2 |
| Manufacturer Part # | 5688E-3-1/2 |
| Blade Length | 3" - 5" |
| Blade Construction | Stainless Steel |
| Handle Construction | Plastic / Poly - |
| Width | 3.5" |
| Weight | 0.38 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Mundial, 5688E-3-1/2, Sandwich Spreader, 3-1/2", serrated edge, stainless steel blade, molded black polypropylene handle, treated with sanitized antimicrobial protection, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
