- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Mundial 5693HH Turner 4" X 8" X 15" Beveled Edges On Two Sides
| Manufacturer | Mundial |
|---|---|
| Model Number | 5693HH |
| Manufacturer Part # | 5693HH |
| Blade Length | 8" Blade |
| Blade Width | 4" |
| Handle Material | Plastic / Poly - |
| Weight | 1.03 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Mundial, 5693HH, Turner, 4" x 8" x 15", beveled edges on two sides, stainless steel blade, black polypropylene handle, withstands temperature up to 446°F, treated with sanitized anti-microbial protection, NSF (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
