- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Mundial W5686 Hamburger Turner 4" X 3" Stainless Steel Blade
| Manufacturer | Mundial |
|---|---|
| Model Number | W5686 |
| Manufacturer Part # | W5686 |
| Blade Width | 3" |
| Handle Material | Plastic / Poly - |
| Blade Length | 4" Blade |
| Weight | 1.04 lbs |
| UPC | 049774056868 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Mundial, W5686, Hamburger Turner, 4" x 3", stainless steel blade, molded white polypropylene handle, treated with sanitized antimicrobial protection, NSF (hang tag)
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
