Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
National Public Seating 6224-10 NPS® Heavy Duty Steel Stool 24" 14" Round Seat
| Manufacturer | National Public Seating |
|---|---|
| Model Number | 6224-10 |
| Manufacturer Part # | 6224-10 |
| Back | Backless |
| Base | Legs |
| Arms | Armless |
| Seat | Metal Seat |
| Height | 24" |
| Width | 14" |
| Depth | 14" |
| Weight | 11 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
National Public Seating, 6224-10, NPS® Heavy Duty Steel Stool, 24", 14" round seat, 7/8" O.D. 18-gauge steel frame, 5/8" O.D. foot ring, ANSI/BIFMA, MAS Green Certified

