Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
National Public Seating 6430B-10 NPS® Heavy Duty Steel Stool With Backrest 30"
| Manufacturer | National Public Seating |
|---|---|
| Model Number | 6430B-10 |
| Manufacturer Part # | 6430B-10 |
| Base | Legs |
| Back | Metal Back |
| Seat | Upholstered Seat |
| Arms | Armless |
| Height | 45" |
| Width | 14" |
| Depth | 14" |
| Weight | 21 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
National Public Seating, 6430B-10, NPS® Heavy Duty Steel Stool with Backrest, 30", Black, 14" round seat with 11-1/2" dia. vinyl padding, 7/8" O.D. 18-gauge steel frame, 5/8" O.D. foot ring, ANSI/BIFMA, MAS Green Certified

