Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
National Public Seating 6825S-10 NPS® Designer Stool 18"-25" Height Adjustable
| Manufacturer | National Public Seating |
|---|---|
| Model Number | 6825S-10 |
| Manufacturer Part # | 6825S-10 |
| Arms | Armless |
| Back | Backless |
| Base | Legs |
| Seat | Upholstered Seat |
| Height | 25" |
| Width | 14.5" |
| Depth | 14.5" |
| Weight | 17 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
National Public Seating, 6825S-10, NPS® Designer Stool, 18"-25", Height Adjustable, 3" Fabric Padded Seat, 360 Swivel Seat, Non-Marring Glides, 300 lb. weight capactiy, 1" dia. 18-gauge steel tubing, ANSI/BIFMA, MAS Green Certified (quick ship)

