Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
National Public Seating 8710C-11-10 NPS® Cafetorium Bar Stool 24"H Seat Poly Back
| Manufacturer | National Public Seating |
|---|---|
| Model Number | 8710C-11-10 |
| Manufacturer Part # | 8710C-11-10 |
| Seat | Upholstered Seat |
| Arms | Armless |
| Base | Legs |
| Back | Backless |
| Height | 38" |
| Width | 21.5" |
| Depth | 22.63" |
| Weight | 20 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
National Public Seating, 8710C-11-10, NPS® Cafetorium Bar Stool, 24"H seat, poly back, vinyl padded seat, (4) legs, plastic stacking glides, ANSI/BIFMA, MAS Green Certified

