- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
National Public Seating HDT3-2424 NPS® Heavy Duty Steel Table 24" X 24" 16-gauge Channel Frame
| Manufacturer | National Public Seating |
|---|---|
| Model Number | HDT3-2424 |
| Manufacturer Part # | HDT3-2424 |
| Edge | Specify |
| Depth (front - back) | 24" |
| Top Shape | Square |
| Height | 30" |
| Width | 24" |
| Depth | 24" |
| Weight | 45 lbs |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
National Public Seating, HDT3-2424, NPS® Heavy Duty Steel Table, 24" x 24", 16-gauge channel frame, 11-gauge welded support brakets, 12-gauge leg top plate, 14-gauge legs, leveling glides, Made in USA, ANSI/BIFMA, MAS Green Certified
Certifications
Certifications
Made in USA
This item was made in the United States of America.

