Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Nemco 316-TPT Blade Set
| Manufacturer | Nemco |
|---|---|
| Model Number | 316-TPT |
| Manufacturer Part # | 316-TPT |
| Height | 1" |
| Width | 3.3" |
| Depth | 12" |
| Weight | 0.51 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Nemco 316-TPT Blade Assembly 3/16" Cut, 15 Blades 11-3/4" Overall 1/4"-20 X 1-1/2" Ctrs, Non-scalloped, Lincoln Redco 0643n 0643sgn 0644n 0644sgn 0646n, Econo Pro Tomato Pro
