Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Nemco .
- Authorized Nemco dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Nemco 48272
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Nemco 48272 Element Immersion 300w
Item:
#1324330
Technical details
| Manufacturer | Nemco |
|---|---|
| Model Number | 48272 |
| Manufacturer Part # | 48272 |
| Height | 3.7" |
| Width | 5.35" |
| Depth | 8.3" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Nemco 48272 Element Immersion 300w