Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Ojeda ALPA-180H Alpa Open Air Merchandiser 75-9/10"W X 30-1/2"D X 82-4/5"H
| Manufacturer | Ojeda USA |
|---|---|
| Model Number | ALPA-180H |
| Manufacturer Part # | ALPA-180H |
| Refrigeration | Self-contained Refrigeration |
| Width | 79" - 102"W |
| Exterior Finish | Specify |
| Interior Finish | Specify |
| Display | 7-tier Of Shelves |
| Design | Vertical Case |
| Height | 79" - 96"H |
| Height | 82.8" |
| Width | 75.9" |
| Depth | 30.5" |
| Weight | 890 lbs |
| cETLus | Yes |
| ETL-Sanitation | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Ojeda USA, ALPA-180H, Alpa Open Air Merchandiser, 75-9/10"W x 30-1/2"D x 82-4/5"H, 50.2 cu. ft. capacity, (10) adjustable dual-position LED lighted, shelves with tag molding, double pane tempered thermal glass side panels, automatic defrost, hot gas evaporation with drain pan, electronic temperature control, maintenance free condenser, manual retractable night curtain, galvanized metal cabinet, powder coated steel exterior, painted steel interior, R134a refrigerant, NEMA 5-20P, 120v/60hz, 18.0 amps, (2) 3/4 HP, cETLus, ETL-Sanitation
Certifications
ETL Sanitation
The item meets or exceeds the sanitation standards set by Edison Testing Laboratories (ETL).
ETL US & Canada Listed
The item meets or exceeds ETL safety standards as well as those set by Canada and the U.S.
