FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
OlympicJ2172G Shelf Wire 21" X 72"
| Manufacturer | Olympic |
|---|---|
| Model Number | J2172G |
| Manufacturer Part # | J2172G |
| Finish | Epoxy Coated, Gray |
| Width (side - side) | 60" |
| Depth (front - back) | 21" |
| Width | 21" |
| Depth | 72" |
| Weight | 18 lbs |
| UPC | 8-10046-79372-5 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Olympic, J2172G, Shelf, wire, 21" x 72", chromate with Olympic Gray-Guard™ epoxy finish, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
