Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
OlympicJ36PD Dunnage Rack 22" X 36" X 12" 1200 Pound Capacity
| Manufacturer | Olympic |
|---|---|
| Model Number | J36PD |
| Manufacturer Part # | J36PD |
| Width (side - side) | 36 - 47"W |
| Depth (front - back) | 22" |
| Height | 12" |
| Material | Plastic |
| Height | 12" |
| Width | 36" |
| Depth | 22" |
| Weight | 21 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.


