Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
OlympicJL14-4G Shelf Ledge 4"H 14"L
| Manufacturer | Olympic |
|---|---|
| Model Number | JL14-4G |
| Manufacturer Part # | JL14-4G |
| Width (side - side) | 14" |
| Height | 4" |
| Finish | Epoxy Coated, Gray |
| Width | 1" |
| Depth | 13" |
| Weight | 0.14 lbs |
| UPC | 8-10046-79383-1 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Olympic, JL14-4G, Shelf Ledge, 4"H, 14"L, Gray-Guard epoxy finish, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
