Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Omcan 39767 (39767) Multi-Purpose Anti-Fatigue Mat 36" X 36" X 3/8" Interlocking Edges
| Manufacturer | Omcan USA |
|---|---|
| Model Number | 39767 |
| Manufacturer Part # | 39767 |
| Grease Resistant | Yes |
| Thickness | 3/8" Thick |
| Long Side (approximate) | 3'-0" |
| Short Side (approximate) | 3'-0" |
| Material | Rubber |
| Color | Red |
| Height | 0.38" |
| Width | 36" |
| Depth | 36" |
| Weight | 20 lbs |
| UPC | 690207397685 |
About this item
Product Details
Product Details
Omcan USA, 39767, (39767) Multi-Purpose Anti-Fatigue Mat, 36" x 36" x 3/8", interlocking edges, terracotta rubber Honeycomb pattern
