Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Omcan 47693 (47693) Equipment Stand 18"W X 30"D Stainless Steel Top With 2" Upturn On Rear & Sides
| Manufacturer | Omcan USA |
|---|---|
| Model Number | 47693 |
| Manufacturer Part # | 47693 |
| Width (side - side) | 12" - 23" Wide |
| Base Type | Undershelf |
| Depth (front - back) | 25 - 30" Deep |
| Top Construction | Stainless Steel Top |
| Height | 13 - 24" High |
| Base Construction | Stainless Steel Base |
| Height | 24" |
| Width | 30" |
| Depth | 18" |
| Weight | 27.6 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Omcan USA, 47693, (47693) Equipment Stand, 18"W x 30"D, stainless steel top with 2" upturn on rear & sides, stainless steel undershelf & (4) legs, adjustable bullet feet, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
