Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Omcan 47716 (47716) Trento Sausage Stuffer Manual 2-speed Vertical & Horizontal Gear Drive
| Manufacturer | Omcan USA |
|---|---|
| Model Number | 47716 |
| Manufacturer Part # | 47716 |
| Direction | Vertical |
| Height | 27.6" |
| Width | 15.7" |
| Depth | 12.2" |
| Weight | 34.4 lbs |
| Made in Italy | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Omcan USA, 47716, (47716) Trento Sausage Stuffer, manual, 2-speed vertical & horizontal gear drive, 11 lbs. (5 kg) capacity, stainless steel cylinder & sides, Made in Italy
Certifications
Certifications
Made in Italy
This product is crafted in Italy.
