Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Omcan 48182 (48182) Chicken Breast Slicer 1/2" Cut Unsharpened Stainless Steel Blades
| Manufacturer | Omcan USA |
|---|---|
| Model Number | 48182 |
| Manufacturer Part # | 48182 |
| Height | 10" |
| Width | 16" |
| Depth | 10" |
| Weight | 11 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Omcan USA, 48182, (48182) Chicken Breast Slicer, 1/2" cut, unsharpened stainless steel blades, aluminum body, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
