FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Omcan 48492 (48492) Soiled Dishtable Straight Design 108"W X 30"D X 44"H
| Manufacturer | Omcan USA |
|---|---|
| Model Number | 48492 |
| Manufacturer Part # | 48492 |
| Stainless Series | 300 Series |
| Shape | Straight |
| Width (side - side) OA | 97" - 108" |
| Direction | Right To Left |
| Stainless Gauge | 16 Gauge |
| Leg Type | Stainless Steel Legs |
| Height | 44" |
| Width | 108" |
| Depth | 30" |
| Weight | 109 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Omcan USA, 48492, (48492) Soiled Dishtable, straight design, 108"W x 30"D x 44"H, right-to-left operation, 16/304 stainless steel construction, (2) 20" x 20" x 12" deep pre-rinse sinks, includes (2) 3-1/2" drain baskets, stainless steel leg bracing, stainless steel bullet feet
