FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Omcan 48655 (48655) Stocking Cart Welded 599-3/4 Lb. Capacity
| Manufacturer | Omcan USA |
|---|---|
| Model Number | 48655 |
| Manufacturer Part # | 48655 |
| Number of Shelves | 2 Shelves |
| Approx. Shelf Width (long side) | 35” - 39” |
| Handle | Push Handle(s) |
| Approx. Shelf Depth (short side) | 18” - 20” |
| Color | Blue |
| Shelf Style | Tubular |
| Type | Utility |
| Height | 42" |
| Width | 40" |
| Depth | 19" |
| Weight | 44 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Omcan USA, 48655, (48655) Stocking Cart, welded, 599-3/4 lb. capacity, 39-1/4" x 19" x 41-1/4"H, open base, powder coated, blue
