Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Omcan 81164 (81164) First In First Out Squeeze Bottle 32 Oz. Dual-way
| Manufacturer | Omcan USA |
|---|---|
| Model Number | 81164 |
| Manufacturer Part # | 81164 |
| Tip Qty | Single Tip |
| Top | Wide Mouth |
| Bottle Color | Clear |
| Cap Color | Clear / White |
| Height | 8.74" |
| Width | 3.34" |
| Depth | 3.34" |
| Weight | 0.16 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Omcan USA, 81164, (81164) First In First Out Squeeze Bottle, 32 oz., dual-way, 85mm opening diameter, PP, PE & silicone, clear, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
