Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Omcan 81183 (81183) Pizza Peel Perforated 12” X 15-3/4” Rectangular Blade
| Manufacturer | Omcan USA |
|---|---|
| Model Number | 81183 |
| Manufacturer Part # | 81183 |
| Blade Size (Short Side) | 12" - 13" |
| Blade Construction | Aluminum |
| Overall Length | 30" - 39" |
| Shape | Rectangular |
| Blade Size (Long Side/Diameter) | 14" - 15" |
| Handle Construction | Aluminum |
| Height | 1" |
| Width | 36" |
| Depth | 16" |
| Weight | 2 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Omcan USA, 81183, (81183) Pizza Peel, perforated, 12” x 15-3/4” rectangular blade, 35-1/2” overall length, anodized aluminum
