$221.07
$473.50
Compare Price
You save
$252.43
(53%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Omcan 81224 (81224) ARIA Pizza Peel With 19-7/10” X 3/10” Short Handle
Item:
#1778777
Technical details
| Manufacturer | Omcan USA |
|---|---|
| Model Number | 81224 |
| Manufacturer Part # | 81224 |
| Shape | Square |
| Handle Construction | Wood |
| Blade Construction | Wood |
| Blade Size (Long Side/Diameter) | 18" - 19" |
| Overall Length | 30" - 39" |
| Height | 1" |
| Width | 36" |
| Depth | 20" |
| Weight | 4 lbs |
Omcan 81224 (81224) ARIA Pizza Peel With 19-7/10” X 3/10” Short Handle
$221.07
$473.50
You save
$252.43
(53%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Omcan USA, 81224, (81224) ARIA Pizza Peel, with 19-7/10” x 3/10” short handle, 35-1/2” total length, beech plywood
