Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Omcan 81286 (81286) Steam Table Pan 1/2 Size GN 1/210-3/8" X 12-3/4" X 1-1/4" Deep
| Manufacturer | Omcan USA |
|---|---|
| Model Number | 81286 |
| Manufacturer Part # | 81286 |
| Size | GN, 1/2 |
| Depth | 3/4" - 1-1/4" |
| Style | Solid |
| Gauge | Unspecified |
| Height | 1.25" |
| Width | 10.4" |
| Depth | 12.75" |
| Weight | 2 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Omcan USA, 81286, (81286) Steam Table Pan, 1/2 size, GN 1/2,10-3/8" x 12-3/4" x 1-1/4" deep, stainless steel construction, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
