Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 040501-01
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Parker Hannifin 040501-01 Valve Body Expansion Valve
Item:
#1203806
Technical details
| Fits with Manufacturer | Parker Hannifin |
|---|---|
| Model Number | 040501-01 |
| Manufacturer Part # | 040501-01 |
| Height | 3" |
| Width | 5" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 0.75 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Parker Hannifin 040501-01 Valve Body Expansion Valve
About this item
Product Details
Product Details
Parker Hannifin 040501-01 "sc" Balanced Port 1/8 Thru 1/4 Nominal Tons