$212.80
$459.79
Compare Price
You save
$246.99
(54%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 12FS5C2-Z05ACHDS12
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Parker Hannifin 12FS5C2-Z05ACHDS12 Valve Solenoid
Item:
#1144982
Technical details
| Fits with Manufacturer | Parker Hannifin |
|---|---|
| Model Number | 12FS5C2-Z05ACHDS12 |
| Manufacturer Part # | 12FS5C2-Z05ACHDS12 |
| Height | 4" |
| Width | 4" |
| Depth | 5.5" |
| Weight | 3.03 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Parker Hannifin 12FS5C2-Z05ACHDS12 Valve Solenoid
$212.80
$459.79
You save
$246.99
(54%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Parker Hannifin 12FS5C2-Z05ACHDS12 Parker Solenoid Valve, 3/4" Fpt 240/220v 60/50hz 11w, Stero

