Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Parker Hannifin 450289-001 Filter Drier Liquid Line
Item:
#1203717
Technical details
| Fits with Manufacturer | Parker Hannifin |
|---|---|
| Model Number | 450289-001 |
| Manufacturer Part # | 450289-001 |
| Height | 3" |
| Width | 3" |
| Depth | 7" |
| Weight | 1.55 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Parker Hannifin 450289-001 Filter Drier Liquid Line
About this item
Product Details
Product Details
Parker Hannifin 450289-001 Parker Liquid Line Filter Drier- Gold Label, 1/2" Sae Male Flare, Model 164, Compatible With All Commercially Available Refrigerants