KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other 700132-002
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Parker Hannifin 700132-002 Sight Glass Moisture Indicators
| Manufacturer | Parker Hannifin |
|---|---|
| Model Number | 700132-002 |
| Manufacturer Part # | 700132-002 |
| Height | 2" |
| Width | 2" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Parker Hannifin 700132-002 Parker Sight Glass Moisture Indicator, 3/8" Male Odf Solder, Available In All Popular End Connections Up To 2-1/8", Pre-cleaned Solid Copper Extended Ends Permit Installation, Without Disassembly, Flare Models Feature 45 Degree Plated Fittings, Compact Design Low Silhouette Short Laying In Length, Extremely Accurate Easy Viewing, Includes Protective Cover For Indicator Glass, U.l. Listed File No. Sa4744

