Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other KT-46-SX35
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Parker Hannifin KT-46-SX35 Power Element Expansion Valve
Item:
#1203808
Technical details
| Manufacturer | Parker Hannifin |
|---|---|
| Model Number | KT-46-SX35 |
| Manufacturer Part # | KT-46-SX35 |
| Height | 2" |
| Width | 4" |
| Depth | 4.5" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
Parker Hannifin KT-46-SX35 Power Element Expansion Valve
About this item
Product Details
Product Details
Parker Hannifin KT-46-SX35 60" Cap Tube Length Used From -40- 10 F Temp Range

