Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other KT-46-VW
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Parker Hannifin KT-46-VW Power Element Expansion Valve
Item:
#1203838
Technical details
| Manufacturer | Parker Hannifin |
|---|---|
| Model Number | KT-46-VW |
| Manufacturer Part # | KT-46-VW |
| Height | 2" |
| Width | 4" |
| Depth | 4.5" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
Parker Hannifin KT-46-VW Power Element Expansion Valve
About this item
Product Details
Product Details
Parker Hannifin KT-46-VW 60" Cap Tube Length Used From -10- 60 F Temp Range

