- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Parker Hannifin VAB7SS Vibration Absorber 7/8" Odf
| Manufacturer | Parker Hannifin |
|---|---|
| Model Number | VAB7SS |
| Manufacturer Part # | VAB7SS |
| Height | 1.3" |
| Width | 1.3" |
| Depth | 12.5" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Parker Hannifin VAB7SS Vibration Absorber, 7/8" Odf Solder X 12", Stainless Steel Hose And Braid, With Solid Copper Connectors, Minimizes The Transmission Of Vibration That Can Occur, In Refrigeration And Air Conditioning Systems.
