KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other VAB9SS
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Parker Hannifin VAB9SS Vibration Absorber 1 1/8"odf
| Manufacturer | Parker Hannifin |
|---|---|
| Model Number | VAB9SS |
| Manufacturer Part # | VAB9SS |
| Height | 1.7" |
| Width | 1.7" |
| Depth | 13.5" |
| Weight | 0.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Parker Hannifin VAB9SS Vibration Absorber, 1-1/8" Odf Solder X 12-7/8", Stainless Steel Hose And Braid, With Solid Copper Connectors, Minimizes The Transmission Of Vibration That Can Occur, In Refrigeration And Air Conditioning Systems.
