$6.27
$10.08
Compare Price
You save
$3.81
(38%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 62290-0
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Penn Barry 62290-0 Belt Pulley (a 25)
Item:
#1177948
Technical details
| Fits with Manufacturer | Penn Barry |
|---|---|
| Model Number | 62290-0 |
| Manufacturer Part # | 62290-0 |
| Height | 0.5" |
| Width | 8.5" |
| Depth | 8.5" |
| Weight | 0.15 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | ??? |
| Product Type | Non-OEM |
Penn Barry 62290-0 Belt Pulley (a 25)
$6.27
$10.08
You save
$3.81
(38%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Penn Barry 62290-0 Inner Diameter 7 7/8", 200 Mm, Outer Diameter 8 1/2", 216 Mm

