Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Pitco P6071373 Filter Oil(28"x17.5" Std 100
| Fits with Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | P6071373 |
| Manufacturer Part # | P6071373 |
| Height | 1" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 28" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco P6071373 Rectangle-type Fryer Oil Filters Case Of 100, Length 28in 711 Mm, Note Standard Filtering Strength, Sold In Quantity Pack Of 100, Thickness 0.024in, Type Rectangle, Weight 15.605 Lb, Width 17-1/2in 445 Mm, Models Used In, Keating Se14, Pitco E12 E14 E14b E14x E18 E18b E7 E7b, Fryer Accessories F14 F18, F18 W/built-in Fry Station & Filter Pump Cabinet P18 P20, P24 P26 P34 18-34 Bif/portable
