Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Anets aftermarket .
- Engineered to match existing Anets units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Anets P8901-70
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Pitco P8901-70 Thermostat
| Fits with Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | P8901-70 |
| Manufacturer Part # | P8901-70 |
| Height | 3.25" |
| Width | 3" |
| Depth | 7" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco P8901-70 [ Type- Kx ] [ Temp 175-375 ] [ Bulb 5/16" X 5-13/16", Nickel ] [ Cap 54" ] [ 3/8" Mpt Stuff Box][ Mount 1], [includes Dial # 22-1006 ]black & Silver T Stat Knob, [ 2" Dia ] [ Off-400-200] [mount .187"] [position 4 Way], Anets Fryer Bff 18 X 26-2 Bff 24 X 24, Bff 24 X 34 E-18 X 26 Fcl-11 (after 1985) Fgs.

