KitchenRestock.com is your trusted source for Magikitch'N aftermarket .
- Engineered to match existing Magikitch'N units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Magikitch'N PP10368
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Pitco PP10368 Drain Valve
| Fits with Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | PP10368 |
| Manufacturer Part # | PP10368 |
| Height | 4.5" |
| Width | 3" |
| Depth | 8.7" |
| Weight | 3.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco PP10368 Grease Drain Valve 1-1/4" Fpt 3-3/4" Wide, 200 Wog ( 200 Psi ) Blue Handle, Note, Usually Followed By 150 Wsp-wog W Water O Oil G Gas., A Ball Valve Usually Has Two Ratings Wsp And Wog "working, Steam Pressure" And "water Oil Gas"., , Not For Use For Built-in Filters With A Proximity Switch., , Pitco Fryer Series Heritage 35c 45c Ag14s Me14 Sg14, Sg14di Sg14r Sg14rdi Sg14rs Sg14s-d Sg14t Sg14tdi, Sg18 Sg18di Sg18f Sg18s Sg18s-d Sgc Sgm1824 Sgm24, Sgm34 Sgsebnb-14 Sgsebnb-18 Ssh55 Ssh75 Ssh75rs
