$481.55
$966.00
Compare Price
You save
$484.45
(50%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Pitco aftermarket .
- Engineered to match existing Pitco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Pitco PT60143517CL
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Pitco PT60143517CL Pump Motor 115/230v
Item:
#1322732
Technical details
| Fits with Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | PT60143517CL |
| Manufacturer Part # | PT60143517CL |
| Height | 11" |
| Width | 11" |
| Depth | 17" |
| Weight | 17 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
Pitco PT60143517CL Pump Motor 115/230v
$481.55
$966.00
You save
$484.45
(50%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Pitco PT60143517CL Pump Motor 115/230v
