KitchenRestock.com is your trusted source for Pitco aftermarket .
- Engineered to match existing Pitco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Pitco PTB4510201
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Pitco PTB4510201 Basket
| Fits with Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | PTB4510201 |
| Manufacturer Part # | PTB4510201 |
| Height | 13" |
| Width | 13" |
| Depth | 13.5" |
| Weight | 7.51 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco PTB4510201 Pasta Basket 12-3/8" L X 12-7/8" W X 9" H, Coating Vinyl Handle, Height 9" 229 Mm, Length 12-3/8" 314 Mm, Material(s) Stainless Steel, Size #10 Wire Mesh, Type Front Hooks, Weight 7.505 Lb, Width 12-7/8" 327 Mm, Models Used In, Pitco Pe14 Pe14d Pg14 Pg14d Pg14d-c Pg14d-cm, Pg14dss-tm Ppg14 Rs14 Rs14d

