Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Pitco aftermarket .
- Engineered to match existing Pitco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Pitco PTPP10814
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Pitco PTPP10814 4 In 9in Lift Caster Non Locking Swivel
| Fits with Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | PTPP10814 |
| Manufacturer Part # | PTPP10814 |
| Height | 9" |
| Width | 5" |
| Depth | 9" |
| Weight | 3.23 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco PTPP10814 Load Height 9 To 10 1/2", 229 To 267 Mm, Wheel Diameter 4", 102 Mm, Caster Type Plate, Swivel
