$84.80
$237.62
Compare Price
You save
$152.82
(64%)
Unit price
/
Unavailable
In Stock
Only 15 Available order soon!
Delivery to: by .
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Imperial aftermarket .
- Engineered to match existing Imperial units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Imperial #VALUE!
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Pitco #VALUE! Basket Hanger
Item:
#1136294
10+ bought in past months
Technical details
| Fits with Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | #VALUE! |
| Manufacturer Part # | #VALUE! |
| Height | 2" |
| Width | 6" |
| Depth | 15.5" |
| Weight | 1.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Pitco #VALUE! Basket Hanger
$84.80
$237.62
You save
$152.82
(64%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Pitco #VALUE! Stainless Steel Basket Hanger 15-1/2" X 6", 11-3/4" Slot., Imperial Fryer If Ihr Ir

