Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Keating aftermarket .
- Engineered to match existing Keating units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Keating PC676-2
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Prince Castle PC676-2 Basket Fry (11" X 5 5/8" Fh)
| Fits with Manufacturer | Prince Castle |
|---|---|
| Model Number | PC676-2 |
| Manufacturer Part # | PC676-2 |
| Height | 8.25" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 21.5" |
| Weight | 2.01 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Prince Castle PC676-2 Standard Fryer Basket 11in L X 5-5/8in W X 4-1/8in H Front, Hook, Height 4-1/8in 105 Mm, Length 11in 279 Mm, Archer Wire Made In The Usa And Nsf Approved, Plating Nickel-plated, Type Front Hook, Twin, Weight 2.01 Lb, Width 5-5/8in 143 Mm, Models Used In, Frymaster J1c J1x Mj15, Keating 10 X 11

