Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Prince Castle .
- Authorized Prince Castle dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Prince Castle PC943-B
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Prince Castle PC943-B "slicer Tomato 1/4"
| Manufacturer | Prince Castle |
|---|---|
| Model Number | PC943-B |
| Manufacturer Part # | PC943-B |
| Height | 11.5" |
| Width | 9" |
| Depth | 17" |
| Weight | 12.85 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Prince Castle PC943-B Prince Castle Tomato Saber 943 Tomato Slicer 1/4" Cut, 2 Year Warranty, Perma-tight Blade Cartridge System, Never Needs Adjustment - 50% Longer Life, Commercial-grade Aluminum Cast Base, For Added Strength Weight And Corrosion-resistance, Replacement Nlade Cartridge # 64-1040

