Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Private Label 1071118 Faucet Pantry Swvl Leadfree
| Fits with Manufacturer | Private Label |
|---|---|
| Model Number | 1071118 |
| Manufacturer Part # | 1071118 |
| Height | 3" |
| Width | 10.25" |
| Depth | 16" |
| Weight | 5.15 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Private Label 1071118 Material Brass, Length 2 1/4" Shank, Height 9" From Deck To Spout Tip, 13" Overall, Outer Diameter 1 1/8", Includes No Splash Aerator, Plating Chrome-plated, Inlet 1/4" Male, Lead Free Y, Centers 4" Deck, Caster Type Swivel
